Ogłoszenia duszpasterskie na 6.12.2020 – 2 niedziela Adwentu

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której uczestniczymy przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim  oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie w Tajemnicy Wcielenia.

1.  Msze św. w naszym kościele w niedziele sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w niedzielę podczas Mszy św., a w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

2. We wtorek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tego też względu, zgodnie z liturgią Kościoła, nie będzie we wtorek Rorat o godz. 630. Na Msze św. zapraszamy o godz. 1800.

3. Kolejną niedzielę przeżywać będziemy jako Adwentowy Dzień Skupienia przygotowujący nas do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych głosić będzie ks. prof. dr hab. Grzegorz Wejman. Od godz. 1700 będzie także możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi św. podczas Mszy św. i adoracji. Zapraszamy do udziału w parafialnym dniu skupienia.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Różanie Siedmiu Boleśni Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5.  Spotkania formacyjne:

  • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek 7 grudnia, wyjątkowo o godz. 1845 w domu parafialnym;
  • Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek 7 grudnia po katechezie dzieci (około 1930) w domu parafialnym.

6. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. w zakrystii będzie można nabyć świece wigilijne, kartki świąteczne i kalendarze Adwentowe. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas. Także po Mszach św. w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.

7.  Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także drogą telefoniczną lub mailową.

8. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Datek, wyraz naszej solidarności, możemy złożyć do puszki po wyjściu z kościoła. Dziękuję za finansowe wsparcia powyższego dzieła Kościoła.

9. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2020 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać dotację na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

10. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz