Ogłoszenia duszpasterskie na 6.11.2022 r. – 32 niedziela zwykła

Słyszymy dzisiaj w Ewangelii niezwykłą obietnicę. Jezus zapowiada, że ci, którzy „uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych”, równi będą aniołom. Świadomi tego, że Bóg obdarza nas niezwykłą godnością, chcemy umocnić naszą wiarę i wznosić przed Jego oblicze naszą dziękczynną modlitwę.

1. W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 900. Tego dnia nie będzie wieczorem adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św. Modlitwa wypominkowe będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900.

2. Do 8 listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

3. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek, 7 listopada o godz. 1830 w domu parafialnym.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno” w którym m.in. intencje modlitewne żywego Różańca na listopad.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Benona Polińskiego. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz