Ogłoszenia duszpasterskie na 6.08.2023 r. – Niedziela Przemienienia Pańskiego

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby objawić im swoją chwałę. „Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło” – notuje ewangelista Mateusz. To wydarzenie ma przygotować apostołów i umocnić ich wiarę. Prośmy, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie, abyśmy we wszystkim działali dla Jego większej chwały.

1. W sierpniu, Msze św. w naszym kościele, sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafianie w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Za tydzień w drugą niedzielę tygodnia taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć do puszki datki na KUL i WT US. Dziękuję za udzieloną pomoc.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz