Ogłoszenia duszpasterskie na 6.05.2018 r. – 6 niedziela wielkanocna

Przez Ewangelię Bóg mówi do każdego z nas: kocham cię – „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem”. Czy możemy pozostać obojętni, kiedy słyszymy zapewnienie o miłości? Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.

 

1. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika.  Zapraszamy na Msze Święte o godz. 1800. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek „litania loretańska” śpiewana jest przy figurce maryjnej na placu przykościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane jest już nabożeństwo maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.

3. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 10 maja po Mszy św.;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 11 maja po Mszy św.;
  • Koło plastyczne w sobotę 12 maja o godz. 1100.

4. W piątek 4 maja młodzież z naszej parafii otrzymała z rąk Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi sakrament bierzmowania. Dziękuję za dar ołtarza – dwie białe stuły, które będą przeznaczone do liturgii w naszym kościele.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na parafialna pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji proszę o wpłatę do końca maja, drugiej transzy – 1500 zł. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

7. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła zbierane są datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na zakup organów kościelnych do naszego kościoła. Za wszelką pomoc dziękuję.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz