Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedziela zwykła – 07.02.2016 r.

Szymon Piotr zaufał Jezusowi, kiedy usłyszał wezwanie „Wypłyń na głębię”. Zaufanie okazało się pierwszym krokiem do pójścia za Nim. Również i my jesteśmy adresatami słów Jezusa, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bóg wzywa każdego z nas. Czy potrafimy zostawić nasze wyobrażenia oraz lęk i z ufnością pójść za Jezusem?

 1. W środę, 10 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 800, 1800 i 1930. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.
 1. W czwartek 11 lutego obchodzić będziemy wspomnienie NMP z Lourdes. Święto Matki Bożej
  z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 1800. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 dla dzieci oraz o 1830 dla dorosłych
  i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 900.
 1. Biuro parafialne 10 lutego – w Środę Popielcową – będzie nieczynne.
 1. W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia organizowana jest pielgrzymka do bazylik z bramami miłosierdzia w Niepokalanowie, Wąwolnicy, Kazimierzu Dolnym Nałęczowie i Warszawie-Żoliborzu. Pielgrzymka ma nie tylko charakter religijny, ale też patriotyczny (Muzeum Powstania Warszawskiego, grób bł. Jerzego Popiełuszki) oraz turystyczny (spacer po Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie, który leczy serce). Autokarowa pielgrzymka odbędzie się w dniach 30.04 – 3.05.2016 r. w tzw. długi weekend majowy. Cena za cztery dni pielgrzymowania z noclegami i częściowym wyżywieniem wyjątkowo niska, a szczegóły są na plakacie w gablocie ogłoszeń. Dokładny plan pielgrzymki znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i w obecny numerze biuletynu parafialnego „Okno”.
 1. Dzisiejszej niedzieli zbierane będą po Mszy św. datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, której takiej pomocy potrzebują. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na inwestycję parafialne. Można cały czas wesprzeć parafię przekazując 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego – Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Szczegóły znajdziemy na ostatniej stronie obrazka kolędowego i parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe serdecznie dziękuję.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Malzeckiego. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz