Ogłoszenia duszpasterskie na 5.12.2021 r. – 2 niedziela Adwentu

Przeżywając Adwent, kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech udział w Eucharystii nas umocni, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

1. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630.  Po Mszy św. zapraszamy dzieci do domu parafialnego na śniadanie. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w niedzielę podczas Mszy św., a w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

2. W środę 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 grudnia po Mszy św. o godz. 930 w kościele.
  • Dzieci przygotowujący się do I Komunii św. w poniedziałek 6 grudnia o godz. 1900 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 10 grudnia po Mszy św. w kościele; 
  • Koło plastyczne w sobotę 11 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. przez okres Adwentu.

6. Parafialny Zespół Caritas w następną niedzielę rozpocznie akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. będzie można nabyć świece wigilijne i kartki świąteczne. Także wystawiony zostanie kosz na produkty spożywcze i chemię domową z których zrobione zostaną paczki dla osób ubogich z naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

7. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Datek, wyraz naszej solidarności, możemy złożyć do puszki po wyjściu z kościoła. Dziękuję za finansowe wsparcia powyższego dzieła Kościoła.

8. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2021 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną. W tym roku także, chcemy jako wspólnota parafialna swoją opieką objąć Garderię w Ankiliabao w misji Befasy na Madagaskarze. To Państwo decydują czy w całości darowizna zostanie wykorzystane na cele parafialne (np.: ogrzewanie kościoła), czy 10% z każdej darowizny przeznaczymy na rzecz dzieci z Garderii w Ankiliabao. Pomysł narodził się ponieważ chcemy dzielić się tym co mamy, tak jak kiedyś kupowaliśmy obiady biednym dzieciom z naszej parafii, teraz chcemy budować lepszą jakość życia dzieciom w Ankiliabao. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Po rocznej przerwie, z nowym rokiem, wznowiona zostanie wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. W tym roku duszpasterskim, mając na uwadze ograniczenia sanitarne, odwiedziny duszpasterskie odbędą się tylko w tych rodzinach, które tego sobie życzą. Dlatego na ostatnich ławkach wyłożony jest formularz zaproszenia księdza na kolędę w styczniu 2022 r. Osoby które chciałby, aby w nowym roku ksiądz odwiedził ich dom z modlitwą i błogosławieństwem Bożym dla rodziny, proszę o wypełnienie „zaproszenia” i złożenie go następnej niedzieli podczas zbierania tacy. Ze względów organizacyjnych proszę, aby chęć przyjęcia księdza z kolędą w swoim domu, zadeklarować do Świąt Bożego Narodzenia. Mając na uwadze, stan sytuacja epidemiologicznej, formuła kolędy może ulec zmianie.

10. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Małego Gościa Niedzielnego”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Jackiewicz i śp. Eugeniusza Towarnickiego. Niech spoczywają w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz