Ogłoszenia duszpasterskie na 5.11.2023 r. – 31 niedziela zwykła

Największy z was niech będzie waszym sługą – zachęca nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Wskazuje też na niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych – butę, pychę i obłudę. Prośmy o życie w prawdzie i zrozumienie tego, że jedynie całkowity dar z siebie prowadzi do autentycznego szczęścia.

1. W sobotę 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 1800.

2. Do 8 listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

3. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławce przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1745.
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. (I grupa) w poniedziałek, 6 listopada o godz. 1800 w domu parafialnym;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek po Mszy św. w kościele;

6. W sobotę 11 listopada, o godz. 1900  zapraszamy do kościoła na koncert niepodległościowy chóru parafialnego Cantores Osoviensis Mater Dolorosa. Po koncercie odbędzie się wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Dzień wcześniej, w piątek o godz. 1915 będzie otwarta próba w kościele dla tych, którzy chcieliby spróbować wspólnego śpiewu. Chór zaprasza do swojego składu osoby chętne do śpiewania. Próby odbywają się w czwartki o godz. 1930

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno” w którym m.in. intencje modlitewne żywego Różańca na listopad.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz