Ogłoszenia duszpasterskie na 5.09.2021 r. – 23 niedziela zwykła

Otwórz się – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii do głuchoniemego. „Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić” – relacjonuje święty Marek. I my, zgromadzeni na tej Eucharystii niedzielnej, pragniemy otworzyć się na uzdrawiające dotknięcie Bożej mocy. Prośmy Pana, aby nas dotknął i sprawił, abyśmy w całym życiu mogli mówić przede wszystkim językiem ewangelicznej miłości.

1. Od dzisiaj Msze św. w naszym kościele sprawowane będą w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. Sprawowane będą o godz. 1800, a we wtorek i czwartek o godz. 900. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Zapraszamy na Msze św. O godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Bolesnej w dzień powszedni po Msze św., a w niedzielę o godz. 1845.

5. Dziś nastąpi wznowienie peregrynacji poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przekazanie ikony św. Józefa rodzinie odbywać się będzie w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100. Jeśli są rodziny chętne po wakacjach przyjąć do swojego domu po raz pierwszy lub kolejny ikonę św. Józefa to zapraszam po Mszy św. do zakrystii, aby zapisać się na listę. 

6. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w poniedziałek 6 września po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 10 września po Mszy św. w kościele.

7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

8. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000. Na czas remontu dachu wejście do biura parafialnego od strony mieszkalnej plebanii.

9. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Planowany termin uroczystości to 29 maja 2022 r. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców.

10. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się w zakrystii po Mszy św. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole.

11. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

12. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na pomoc organizowaną przez Caritas Polska dla Afganistanu. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – remont dachu parafialnego.. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Jest także „Gość Extra” poświęcony nowym błogosławionym: Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Cena numeru specjalnego 10 zł.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz