Ogłoszenia duszpasterskie na 5.06.2022 r. – Uroczystość Zesłania Ducha świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, to kolejna okazja do tego, aby otworzyć się na dar przemieniającego działania Bożej miłości. Jezus w Ewangelii obiecuje swoim uczniom, że Duch Święty pozostanie z nimi na zawsze, a Jego działanie pogłębi rozumienie nauki Mistrza. 

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230 obchodzić będziemy uroczystość rocznicy I Komunii Świętej.

2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, patronki naszej archidiecezji. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. 

3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900

4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

6. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele.
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 4 czerwca o godz. 1100 w domu parafialnym.

7. Ostatniej niedzieli dwadzieścioro czworo dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło pierwszy raz do sakramentu Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za dar wychowania w wierze i za dar ołtarza – biały i zielony ornat, które przeznaczone są do liturgii w naszym kościele.

8. 16 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1100. Msza święta o godz. 1100 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec i Caritas;

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, rady parafialne i chór parafialny;

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie;

IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

9. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na wsparcie budowy studni w garderii w Ankiliabao w misji Befasy na Madagaskarze,Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz