Ogłoszenia duszpasterskie na 5.05.2024 r. – 6 niedziela Wielkanocna

W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar oraz żałujmy za każdy przejaw naszej niewdzięczności.

1. Rozpoczęliśmy maj, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela i wypraszamy Jej wstawiennictwa w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1900 będziemy dziękować ks. kan. dr. Zbigniewowi Jaworskiemu za długoletnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej. Ksiądz Zbigniew na stałe powraca do swojej rodzinnej Archidiecezji Lubelskiej. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowym etapie życia.

3. W środęprzypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele o godz. 1800.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
 • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
 • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania we wtóre, 7 maja o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek, 9 maja po Mszy św. w kościele;
 • Matki w Modlitwie w piątek, 10 maja po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Ministranci w piątek, 10 maja po Mszy św w kościele;
 • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 11 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

6. W przeżywanym jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, w dniach 20-21 września br organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Bambergu, rodzinnego miasta św. Ottona. Szacowany koszt pielgrzymki to 1000 zł. W cenę wliczony jest: transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik i opłaty za wstępy do zwiedzanych miejsc. Wstępne zapisy w zakrystii kościoła po Mszach św. Wstępna ilość miejsc – 18.

7. Z tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialną – dalsza renowacja i odbudowa zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe. 

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz