Ogłoszenia duszpasterskie na 5.03.2023 r. – 2 niedziela Wielkiego Postu

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich najbliższych uczniów na górę, aby ukazać im swoją najgłębszą tożsamość. Zanim wezmą udział w dramacie męki i śmierci swego Mistrza, otrzymują łaskę ujrzenia chwały przemienionego Chrystusa. Także my możemy doświadczyć przemieniającej mocy Boga na drodze wielkopostnych wyrzeczeń. Prośmy, aby trudy i przeciwności znoszone dla Ewangelii przygotowały na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1700 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk ks. bp. Henryka Wejmana sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży przystępującej do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Ponadto w ramach kanonicznej wizytacji parafii, ks. bp. Henryk Wejman, poprowadzi rozważanie wielkopostne podczas nabożeństwa Gorzkich Żali oraz przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi na  Mszy św. o godz. 1900 

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1900 w ramach diecezjalnej akcji modlitewnej „Adoracja i post o powołania” odbędzie się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca do  poniedziałkowej Mszy św. o godz. 1800. Dla celów organizacyjnych na stoliku z gazetami wystawiona jest lista adoracyjna, gdzie można wpisać się na konkretną godzinę czuwania. Na modlitwie można trwać indywidualnie lub wspólnotowo w formie dowolnych dyżurów. Proszę, aby członkowie poszczególnych grup parafialnych zapoznali się z wyznaczonymi godzinami czuwania.Niech akcja „Adoracja i post o powołania”, realizowana w naszej parafii, w duchowej jedności z wiernymi z całej archidiecezji, stanie się wyrazem ufnej wiary i pomocą młodym ludziom w przyjęciu daru powołania.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • •Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 6 marca o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek 6 marca po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 11 marca o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w niedzielę 12 marca na Mszy św. o godz. 1230.

6. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując 1,5% procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wypełniony formularz proszę przynieść do kościoła i złożyć go podczas zbieranej tacy. Reszta formalności jest po stronie parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na planowaną inwestycję parafialną – odbudowa i renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za udzieloną pomoc.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”,  „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym m.in. znajdziemy intencje modlitewne Żywego Różańca na bieżący miesiąc.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz

Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius”.
KRS  0000 480 577