Ogłoszenia duszpasterskie na 5.02.2017 r. na 5 niedzielę zwykłą

Jezus nadaje sens naszemu życiu. Jesteśmy wezwani, aby dzielić się tym dobrem, które otrzymaliśmy. Nie po to, żeby być bardziej popularnym, ale dla większej chwały Ojca w niebie. Kiedy odrzucamy Boga, nasze życie traci smak i ogarnia je ciemność. Są dwie drogi. To my dokonujemy wyboru, którą z nich idziemy.

 1. W sobotę 11 lutego obchodzić będziemy wspomnienie NMP z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 1800. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do kościoła.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 lutego o godz. 930 w kościele;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 6 lutego o godz. 1830 . Po spotkaniu dzieci około godz. 1915 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie rodziców;
 • rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania we wtorek 7 lutego o godz. 1830 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także osoby dorosłe, które chcą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 9 lutego po Mszy św. w domu parafialnym
 • Matki w Modlitwie w piątek 10 lutego, o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 11 lutego , o godz. 1100 w domu parafialnym;
 1. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 1900 do 2000.
 1. W dniach od 17 do 24 września 2017 r. organizowana jest 8 dniowa parafialna pielgrzymka na Maltę, śladami św. Pawła. Całościowy koszt pielgrzymki to 3450 zł i 100 Euro. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
 1. Dzisiejszej niedzieli zbierane będą po Mszy św. datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, której takiej pomocy potrzebują. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na inwestycję parafialne. Można cały czas wesprzeć parafię przekazując 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego – Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Szczegóły znajdziemy na ostatniej stronie obrazka kolędowego i parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe, a w szczególności z dotacje celowe serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także historyczną książkę „Dzieje diecezji szczecińsko-kamieńskiej” autorstwa ks. dr Roberta Masalskiego w cenie 50 zł.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz