Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę zwykłą – 31.01.2016 r.

Łatwo oburzyć się na coś, co jest nie po naszej myśli, co nie pasuje do naszego obrazu rzeczywistości. Mieszkańcy Nazaretu, kiedy usłyszeli niewygodną dla nich prawdę, chcieli strącić Jezusa ze stoku góry. To, co mówi Słowo Boże, czego naucza Kościół, czasem może nas drażnić, wywoływać naszą niezgodę. A Pan Jezus mówi nam, że został posłany, aby ubogim nieść dobrą nowinę, a więźniom głosić wolność. Prośmy Pana o prostotę serca, abyśmy przyjmowali z otwartością Jego słowa, które kieruje dzisiaj do każdego z nas.

 1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 1. We wtorek 02 lutego przezywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze Świętą z poświęcenie gromnic o godz. 1800. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 1. W środę 03 lutego obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja. Msze św. z błogosławieństwem gardła o godz. 1800. W sposób szczególny zapraszamy osoby dotknięte chorobami gardła.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Na Msze św. o godz. 1800 w sposób szczególny zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1800. W sobotę Msza św. o godz. 1800.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 5 lutego, o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 7 lutego o godz. 930 w kościele.
 1. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 1900 do 2000.
 1. W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia organizowana jest pielgrzymka do bazylik z bramami miłosierdzia w Niepokalanowie, Wąwolnicy, Kazimierzu Dolnym Nałęczowie i Warszawie-Żoliborzu. Pielgrzymka ma nie tylko charakter religijny, ale też patriotyczny (Muzeum Powstania Warszawskiego, grób bł. Jerzego Popiełuszki) oraz turystyczny (spacer po Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie, który leczy serce). Autokarowa pielgrzymka odbędzie się w dniach 30.04 – 3.05.2016 r. w tzw. długi weekend majowy. Cena za cztery dni pielgrzymowania z noclegami i częściowym wyżywieniem wyjątkowo niska, a szczegóły są na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski
  i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje także możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik: „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”,
  w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień, a także tygodnik „Niedziela” w którym polecamy artykuł dotyczący konsekracji naszego koscioła.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz