Ogłoszenia duszpasterskie na 4.9.2022 r. – 23 niedziela zwykła

Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł – pragnienie, by podążać za Nim w wolności serca. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii.

1. Dzisiaj powracamy do stałego harmonogramu sprawowania Eucharystii. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek sprawowane będą o godz. 900,a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce popularnie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 900. Tego dnia rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na nowennę w dzień powszedni po Msze św., a w niedzielę o godz. 1845. Uroczystość odpustowa odbędzie się w czwartek 15 września o godz. 1800. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kan. dr Jan Babik, kanclerz kurii diecezji siedleckiej.

3. W niedzielę, 11 września, będziemy gościć w naszej wspólnocie, ks. dr hab. Sławomira Bukalskiego, prof. US. Ksiądz Profesor będzie podczas wszystkich Mszy św. głosić kazanie na temat miłości małżeńskiej w życiu świętych. Po mszy będzie można nabyć książkę, wraz z dedykacją, pt. „Miłość małżeńska w życiu świętych. Perspektywa psychologiczno-teologiczna”. Wartość publikacji to 20 zł.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • Parafialne Koło Radia Maryja we wtorek 6 września po Mszy św. w kościele;
 • Matki w Modlitwie w piątek 9 września o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrantów w piątek 9 września po Mszy św w kościele (ok godz. 1830). Obecność obowiązkowa.

Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: chór parafialny, ministranci, parafialny zespół charytatywny, Żywy Różaniec, Parafialne Koło Radia Maryja, Matki w Modlitwie, Pogotowie Modlitewne, koło plastyczne dla dzieci – serdecznie zapraszamy. Więcej informacji można uzyskać u księdza w zakrystii po Mszy św.

6. Tajemnice modlitewne Żywego Różańca na wrzesień 2022 r.

 • O powrót pokoju na Ukrainie, aby Pan pokrzepił serca narodu ukraińskiego w obecnej dramatycznej sytuacji – I RŻR (Msza św. 5.09, godz. 1800);
 • Aby kult do Matki Bożej Bolesnej przyczyniła się do odnowy naszej wiary na wzór Matki Najświętszej – II RŻR  (Msza św. 6.09, godz. 900);
 • Aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata – III RŻR (Msza św. 7.09, godz. 1800);
 • O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej – IV RŻR (Msza św. 8.09, godz. 900).

7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

8. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Planowany termin uroczystości to 28 maja 2023 r. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców.

9. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się w zakrystii po Mszy św. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole.

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

11. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na planowaną inwestycję parafialną – renowacja zabytkowego muru przykościelnego.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz