Ogłoszenia duszpasterskie na 4.6.2023 r. – niedziela Świętej Trójcy

Kościół na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzów opartych na sile miłości.

1. Dzisiajna Mszy św. o godz. 1230  odbędzie się uroczystość pierwszej   rocznicy Komunii Świętej.

2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • Zbiórka ministrantów w środę, 7 czerwca po Mszy św. w kościele. Obecność obowiązkowa.

5. Biuro parafialne w środę, 7 czerwca będzie nieczynne. 

6. Dzisiaj po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się rodzinny dzień dziecka -„Dzieci dzieciom”. W programie: integracyjne warsztaty manualne; pokaz iluzji i żonglerki oraz baniek mydlanych; dostępny będzie dla dzieci dmuchany zamek i inne dmuchańce; cukrowa wata i słodycze. Podczas festynu i po Mszach świętych przeprowadzona zostanie kwesta dla onkologicznie chorych dzieci. Organizatorem rodzinnego dnia dziecka są działające przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin. Patronat medialny Radio Plus Szczecin.

7. W sobotę, 27 maja dwóch ministrantów z naszej wspólnoty otrzymało kolejne stopnie posługi liturgicznej: ceremoniarza – Stanisław Dziechciarz i lektora – Franciszek Mularzuk. Gratulujemy.

8. Ostatniej niedzieli dwadzieścioro dwoje dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło pierwszy raz do sakramentu Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za dar wychowania w wierze i za dar ołtarza – dwa białe ornaty, które przeznaczone są do liturgii w naszym kościele.

9. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na wsparcie leczenia i opieki dla onkologicznie chorych dzieci.Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

10. 8 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800 i 930. Msza święta o godz. 930 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Kulik. Niech spoczywa w pokoju.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz