Ogłoszenia duszpasterskie na 4.12.2022 r. – 2 niedziela Adwentu

Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, możemy doznać wstrząsu – Jan Chrzciciel zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.

1. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do domu parafialnego na śniadanie. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w niedzielę podczas Mszy św., a w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

2. W czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Ze względu na uroczystość nie ma rano Mszy św. Roratniej. Jak w każdy czwartek, zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • •Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 5 grudnia o godz. 1830 w domu parafialnym. 

5. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, dzisiaj na Mszy św. o godz, 1230.

6. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. przez okres Adwentu.

7. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. będzie można nabyć świece wigilijne i kartki świąteczne oraz kalendarze Adwentowe dla dzieci w cenie 15 zł. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

8. Dzisiaj przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem akcji, która po raz 23 jest obchodzony w Kościele w II niedzielę adwentu, jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli m.in. na Białorusi, w Ukrainie w Mołdawii, Armenii, Kazachstanie czy Uzbekistanie. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki datki na wsparcie powyższej akcji. Dziękujemy za udzieloną pomoc. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne parafii – renowacja i odbudowa zabytkowego muru przykościelnego.

9. W niedzielę, 11 grudnia po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się „Rodzinne popołudnie ze świętym Mikołajem”. Wyróżnikiem wydarzenia będzie ciekawy scenariusz i bogaty program artystyczny zakończony wizytą świętego Mikołaja. Po wszystkich emocjach będzie czas na zdjęcie ze świętym Mikołajem. Organizatorem spotkania ze św. Mikołajem jest działająca przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin. Współorganizatorem nasza parafia i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Patronat medialny Radio Plus Szczecin.

10. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2022 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”..

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz