Ogłoszenia duszpasterskie na 4.10.2020 r. – 27 niedziela zwykła

Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata. 

1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele sprawowane są w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne: 

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
  • dzieci przygotowujących do I Komunii Św. w poniedziałek 5 października o godz. 1830 w kościele;
  • Chór Parafialny w  środę 7 października o godz. 1900;
  • Matki w Modlitwie w piątek 9 października po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 10 października o godz. 1030 w domu parafialnym.

4. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Totus Tuus (Cały Twój)”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Na parafialnej stronie internetowej dostępne są terminy spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii św. i bierzmowania w tym roku szkolnym.

6. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

7. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę , a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4330 zł. Obecnie zebrane mamy 1230 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

8.  Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Po przerwie epidemiologicznej i wakacyjnej wznowione zostało wydawanie biuletynu parafialnego „Okno” w którym mi.in. znajdziemy czytania na niedzielę, bieżące ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na najbliższy tydzień.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz