Ogłoszenia duszpasterskie na 4.07.2021 r. – 14 niedziela zwykła

Jezus, gdy przyszedł do swego rodzinnego miasta, spotkał się z powątpiewaniem i niedowiarstwem. „Skąd On to ma?” – pytali ludzie. My, gromadzący się wokół Niego na niedzielnej Eucharystii, nie tylko chcemy Go słuchać, lecz również doświadczać Jego mocy.

1.  Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Intencje modlitewne Żywego Różańca na lipiec i sierpień są takie same jak w czerwcu:

  • I RŻR – W intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa, aby wzrastali w miłości z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.
  • II RŻR -O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne dla naszej diecezji w sposób szczególny  z naszej wspólnoty parafialnej.
  • III RŻR – pogłębione przygotowanie naszych serc do uroczystości beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, oraz o obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła.
  • IV RŻR – O rozwój kultu do Serca Jezusowego w naszej parafii.

4. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

5. Trwającą w naszej parafii peregrynację poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na czas wakacji zostaje zawieszona. Wznowienie peregrynacji ikony nastąpi z początkiem września. Jeśli są rodziny chętne po wakacjach przyjąć do swojego domu po raz pierwszy lub kolejny ikonę św. Józefa to zapraszam po Mszy św. do zakrystii, aby zapisać się na listę.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,   i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz