Ogłoszenia duszpasterskie na 4.04.2021 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty jego uczestnikami.

  1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego, tj. o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1900.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne

  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 8 kwietnia po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 9 kwietnia po Mszy św. wieczornej;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 11 kwietnia po Mszy św. o godz. 930 w kościele;

4. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

5. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do liturgii, paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich. Ministrantom, kantorom oraz najbliższym współpracownikom za zaangażowanie. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę, tu w kościele czy w swoich domach, podczas tych świętych dni oraz za wsparcie finansowe parafii. 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

8. Niech Tajemnica Paschalna napełnia nasze serca pokojem i ufnością, że podejmując trudy i zmagania obecnego czasu uczestniczymy w Zwycięstwie Chrystusa i oczekujemy udziału w chwale Jego Zmartwychwstania.Niech spokoju serca i niegasnąca nadzieja w tych dniach będą w naszych sercach i Rodzinach.

Proboszcz