Ogłoszenia duszpasterskie na 4.01.2015 r. – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Nasz Zbawiciel, prawdziwa Światłość, Boży Syn, Jezus Chrystus, oświecił każdego z nas i obdarował nas godnością dzieci Bożych. Wielki to zaszczyt i wielka godność. Świadomi wybrania przez Chrystusa z Chrystusem i w Chrystusie w Duchu Świętym wychwalajmy dobrego Boga wzbudzając w sobie pragnienie, by do naszego chóru przyłączyli się kiedyś i ci, których jeszcze blask Słowa, które Stało się Ciałem jeszcze nie ogarnął.

1. We wtorek 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego.

2. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 5 do 11 stycznia 2014 r.:

• 05 stycznia (poniedziałek): ul. Miodowa – Osiedle Gubałówka 119-119f, 121-121e, 125-125c;

• 07 stycznia (środa): ul. Andersena, ul. Bajkowa, ul. Guliwera, ul. Sezamkowa;

• 08 stycznia (czwartek): ul. Chmurna, ul. Chłodna, ul. Toskańska, ul. Tropikalna, ul. Gwiazdy Polarnej, ul. Śródziemnomorska;

• 09 stycznia (piątek): ul. Obłoków 7-32, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 65;

• 11 stycznia (sobota): ul. Niebiańska, ul. Obłoków 1-6, 34, 36, 38, 40.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

3. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30;

• schola muzyczna w piątek o godz. 18.30 w kościele;

• Matki w Modlitwie w piątek o godz. 1900 w domu parafialnym;

• zbiórka ministrantów w sobotę 10 stycznia, o godz. 10.30 w domu parafialnym;

• koło plastyczne w sobotę 10 stycznia , o godz. 11.00 w domu parafialnym.

5. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii w niedzielę 11 stycznia na Mszy św. o godz. 12.30.

6. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na rzecz misji i misjonarzy.

7. Za tydzień taca ze Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii – przygotowanie kościoła do konsekracji, przebudowa prezbiterium kościoła polegająca na zastąpieniu tymczasowego drewnianego podestu kamienną stałą posadzką oraz zamontowanie instalacji grzewczej. Również ofiary złożone podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Można też ofiarować darowiznę na cele kultu religijnego, która również przeznaczona zostanie na powyższy cel. Więcej informacji na ten temat znajdziemy m.in. na parafialnej stronie internetowej. Istniej również możliwość ufundowania: ołtarza, ambony czy chrzcielnicy do naszego kościoła. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym lub chciałby uzyskać więcej informacji to proszę o bezpośredni kontakt. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz