Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą – 08.11.2015 r.

Wdowy, o których usłyszymy w dzisiejszych czytaniach, oddały wszystko, co miały. Wszystko, to nie znaczy to samo co dużo. Każdy z nas ma swoją własną, indywidualną miarę. Nie ma zatem co się porównywać z innymi, że może więcej lub mniej od nas wspomagają biednych, że może bardziej od nas są zaangażowani w życie Kościoła, albo wręcz przeciwnie. Każdy z nas powinien uczciwie nazwać, co to jest to „wszystko” w jego życiu i ile przy tym zachowujemy dla siebie. Kiedy z ufnością oddajemy Bogu wszystko, co mamy, On nas nie zostawia samych. Opiekuje się nami i nas ochrania. Tylko czy my jesteśmy w stanie Bogu zaufać i to nasze „wszystko” oddać?

 

 1. Dzisiaj w ramach tzw. niedzieli powołaniowej gościmy w naszej parafii alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy VII Dzień Solidarność z Kościołem Prześladowanym. W tym roku również chcemy wspierać naszą modlitwą i materialnym darem wspólnotę chrześcijan z Syrii. Po Mszach św. na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na pomoc dla katolików w Syrii tak, aby mogli w trudnej sytuacji doświadczyć solidarności w wierze i miłości. Dziękuję za okazana pomoc.
 1. 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości Msza św. sprawowana będzie o godz. 1800.
 1. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800.
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • III rok bierzmowania, poniedziałek 9 listopada o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Radia Maryja, czwartek 12 listopada o godz. 1830;
 • zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, sobota 14 listopada o godz. 1030;
 • koło plastyczne, sobota 14 listopada o godz. 1100;
 • schola muzyczna, sobota 14 listopada o godz. 1645 kościele;
 1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycje parafialne. Dziękuję za wsparcie finansowe parafii.
 1. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się ostatniej soboty w jesienne porządki wokół kościoła i w kościele. Wyrazy wdzięczności kieruję też do osób, które w ostatnim czasie, indywidualnie podjęły się prac dla dobra wspólnoty parafialnej. Zapraszam do pomocy w dokończeniu jesiennych porządków w sobotę 14 listopada o godz. 1100 przy kościele.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz