Ogłoszenia duszpasterskie na 31.3.2024 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!. Radość to podstawowe przesłanie zmartwychwstania. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. On daje nam udział w swoim zwycięstwie. Prośmy o dar otwartego serca, gotowego przyjąć dary Chrystusa Zmartwychwstałego.

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem, nie będzie  w niedzielę i poniedziałek Mszy świętej o godz. 800. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 1700 do 1745 i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. W sobotę wynagradzać będziemy Najświętszej Maryi Pannie W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek 5 kwietnia po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Koło plastyczne w sobotę 6 kwietnia o godz. 1100 w domu parafialnym.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 930.

5. Biuro parafialne w okresie Oktawy Wielkanocnej jest zamknięte. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem.

6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

7. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom, panom biorącym udział w obrzędzie umywania nóg i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; chórowi parafialnemu za uświetnienie poprzez śpiew liturgii oraz osobom zaangażowanym w posprzątanie kościoła. Wyrażam wdzięczność paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich. 

8. Do końca kwietnia można przekazać 1,5 procent dochodu na fundację działającą przy parafii. Dlatego proszę o uwzględnienie numeru KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich i dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bronisławę Kaczor i śp. Zofię Grenke. Niech spoczywa w pokoju.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

11. Wszystkim Wam, Siostry i Bracia życzymy, by łaska Boża nieustannie pomnażała wiarę w waszych sercach. Przyjmujmy na modlitwie jej działanie, abyśmy – podobni do Świętych Jana i Piotra – potrafili przejść od pustego grobu, który widzą nasze oczy, do wiary w sercach, zrodzonej z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, który „był umarły, a oto jest żyjący na wieki wieków”. Życzymy wszystkim, abyśmy z głęboką wiarą i ufnością otwierali serca dla Chrystusa Zmartwychwstałego, który ma moc uwalniać nas od grzechów, wątpliwości, lęków i wszelkich obaw o przyszłość.

Proboszcz