Ogłoszenia duszpasterskie na 31.12.2023 r. – Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego, Msze św. sprawowane są według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 1900.

2. W poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem  – nie będzie Mszy św. o godz. 800.

3. W środę, 3 stycznia, przypada 8 rocznica konsekracji kamiennego ołtarza i naszego kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900, podczas której będziemy m.in. się modlić w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę, 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy będą o godz. 800, 930 i 1100. Poświęconą kredę na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C+M+B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia, do puszek, będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za wszelkie wsparcia serdecznie dziękujemy.

5. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1630, a w sobotę o 1300. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci.

Porządek kolędy w tygodniu od 2 do 6 stycznia 2024 r.:

  • 2 stycznia (wtorek): ul. Miodowa (od 1- do wysokości ronda), ul. Pod Urwiskiem, Osowska, Sierakowska, Spadziowa, Nektarowa, Lisia Góra, Muzyczna, ul. Mimozy, ul. Wielokwiatowa.
  • 3 stycznia (środa): ul. Miodowa (od ronda do Tadeusza Piotrowskiego)
  • 4 stycznia (czwartek): Osiedle Miodowe I i II oraz Osiedle Miodowa Gubałówka; ul. Wymarzona, ul. Cudowna, ul. Niemena nr 11 i 13, ul. Wzgórze Elfów, ul. Gwiazdy Polarnej 51, 53, 55.
  • 5 stycznia (piątek): ul. Tadeusza Piotrowskiego, ul. Koziego Wierchu.
  • 6 stycznia (sobota): Osiedle Gubałówki 119-119f, 121-121e, 125-125e

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej, w gablocie parafialnej przed kościołem oraz w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”. Proszę o ponowne zapoznanie się harmonogramem, gdyż nastąpiły zmiany.

6. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Wszystkie nabożeństwa są odwołane. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza lub telefonicznie.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Niech nie zabraknie u nas modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. W piątek, 5 stycznia możliwość spowiedzi św. pierwszopiątkowej 30 minut przed  Mszy św. Tego dnia  nie będzieodwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 900

9. W sobotę, 6 stycznia, o godzinie 1200 w kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru parafialnego oraz wspólne śpiewanie kolęd z publicznością. Serdecznie zapraszamy.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy harmonogram wizyty duszpasterskiej.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Żorżettę Orłowską i Danielę Kmiećkowiak Niech spoczywa ją w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz