Ogłoszenia duszpasterskie na 31.12.2017 r. – Święto Świętej Rodziny

 1. W poniedziałek, 1 stycznia przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 800.

 

 1. W środę 3 stycznia przypada rocznica konsekracji kamiennego ołtarza i naszego kościoła. Zapraszamy na Msze św., podczas której będziemy modlić się również w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców, o godz. 800.

 

 1. W sobotę 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte
  w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego.

 

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od wtorku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 2 do 5 stycznia 2017 r.:
 • 02 stycznia (wtorek): Miodowa -Osiedla Miodowe I i Osiedla Miodowe II
 • 03 stycznia (środa): Miodowa – Osiedle Gubałówka 119-119f, 121-121b, 121c-121e, 125-125c.
 • 04 stycznia (czwartek): Andersena; ul. Bajkowa; ul. Guliwera; ul. Sezamkowa; ul. Niemena.
 • 05 stycznia (piątek): Chmurna, ul. Chłodna; ul. Toskańska; ul. Tropikalna, ul. Gwiazdy Polarnej, ul. Śródziemnomorska

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej, w gablocie parafialnej przed kościołem i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

 

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Ze względu na to, że jest kolęda nie ma w tym miesiącu odwiedzin chorych w domach.. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • próba chóru parafialnego we wtorek 2 stycznia, o godz. 1930 w domu parafialnym;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 6 stycznia, o godz. 1330 w domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie w piątek 5 stycznia o godz. 1900 w domu parafialnym
 • próba Jasełek w sobotę 6 stycznia, o godz. 1500 w kościele;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 930.

 

 1. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii w niedzielę 7 stycznia na Mszy św.
  o godz. 1230.

 

 1. U progu nowego roku kalendarzowego 2018 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich i dla naszej Ojczyzny będzie czasem błogosławionym.

 

Proboszcz