Ogłoszenia duszpasterskie na 31.10.2021 r. – 31 niedziela zwykła

Pytanie skierowane do Jezusa, które słyszymy dzisiaj w Ewangelii, to jedno z najważniejszych pytań, jakie kiedykolwiek zostały zadane: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?”. Zgromadzeni na niedzielnej liturgii, chcemy słuchać słowa Boga i otworzyć serca na miłość przychodzącą od Niego. Prośmy o łaskę autentycznej odpowiedzi na Jego wezwanie.

1. W poniedziałek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą o godz. 800, 930 i 1100. O godz. 1230 przy poniemiecki lapidarium obok boisku na Osowie rozpocznie się  modlitwa „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. We wtorek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msza św. w  naszym kościele odprawiana będzie o godz. 900.

2. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

3. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • •Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • •Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, W pierwszy czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 900 podczas której będziemy się modlić m.in. o powołania kapłański i zakonne. Pierwszy piątek, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Mary. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

6. Spotkania formacyjne:

  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 4 listopada po Mszy św. w kościele;
  • I rok przygotowania do bierzmowania w czwartek 4 listopada godz. 1830 w kościele w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 5 listopada po Mszy św. w kościele; 
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 6 listopada o godz. 1030 w domu parafialnym;
  • Koło plastyczne w sobotę 6 listopada o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 7 listopada po Mszy św. o godz. 930.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także w biurze parafialnym.

8. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”, w którym m.in. znajdziemy informacje dotyczące uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez osiem pierwszych dni listopada.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Kowalewskiego. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz