Ogłoszenia duszpasterskie na 31.08.2014 r. – XXII niedziela zwykła

„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” – Pan Jezus kieruje do nas dzisiaj te słowa. Mogą się one wydawać niełatwe, ponieważ trudno nam cokolwiek tracić. Módlmy się podczas tej Mszy św., aby naśladowanie Chrystusa przez każdego z nas było autentyczne i wytrwałe oraz nie pozbawione nadziei.

1. Z niedzielą, 07 września, powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. W niedzielę Msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (dla dzieci) i 19.00. W tygodniu Msza św. odprawiana jest o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi w ciągu dnia pół godziny przed Mszą świętą.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Spotkania formacyjne:

  • Spotkanie Rady Katechetycznej we wtorek, 02 września o godz. 19.00 w domu parafialnym
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 07 września po Mszy św. o godz. 9.30;

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami na Msze św. o godz. 18.00, a później na spotkanie w domu parafialnym. Obecność ministrantów obowiązkowa. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. godz. 18.00, która zostanie odprawiona ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Okazja do spowiedzi św. w godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca na Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zapraszamy o godz. 18.00.

5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę, 07 września na Mszy św. o godz. 12.30. Tego dnia po Mszach św. zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Można również nabyć ilustrowany albumu Kościoły Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej” w cenie 70 zł.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Damszel. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz