Ogłoszenia duszpasterskie na 31.07.2022 r. – 18 niedziela zwykła

Zgromadzeni na Eucharystii chcemy słuchać słowa Boga i karmić się Jego ciałem. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że nie ma ważniejszej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym planom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wolności i cieszyć się radością posiadania największych darów.

1. Msze św. w sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. sprawowana jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800. W najbliższy piątek, przeżywać będziemy pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafianie w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu na Mszy św. o godz. 1800.

5. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać spełniając warunki: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. 

6. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia, na Mszy św. o godz. 900, będziemy się modlić m.in. o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 1800

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz