Ogłoszenia duszpasterskie na 31.07.2016 r. – 18 niedziela zwykła

Jezus mówi dzisiaj w Ewangelii, że życie człowieka nie zależy od tego, co posiadamy. Na pewno czujemy się bezpieczniej, mając regularnie zasilane konto w banku, a do tego jakieś oszczędności. Życie wydaje się lepsze, kiedy możemy sobie pozwolić na kupno różnych rzeczy. A tymczasem śpiewamy w psalmie: „Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką”. Nasze życie tak naprawdę zależy od Boga. Bo na cóż się zdadzą markowe ubrania i najnowsze smartfony, kiedy nie będziemy sercem zwróceni do Boga? Przecież w jednym momencie wszystko możemy stracić. Nie utracimy jedynie więzi z Bogiem, naszym Stwórcą i Panem, kiedy będziemy się zawsze uciekać do Niego.

 1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w godne przyjęcie naszych gości z Bambergu.
 1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. w niedzielę, jest następujący, godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. W poniedziałek będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
 1. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 1700 do 1745. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 1800.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosławę Kuzawińską i śp. Natalię Janicką. Niech spoczywają w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz