Ogłoszenia duszpasterskie na 31.05.2020 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

1. Msze święte w niedzielę odprawiane są według stałego harmonogramu, tj. o godz. 800, 930, 1100, 1230, i 1900.. W tygodniu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia zniesiony został limit osób uczestniczących we Mszy św. Ze względu na to, że nie jesteśmy w stanie, w naszym kościele, zachować 2 metrów dystansu społecznego nadal obowiązuje nas zasłanianie nosa i ust.

2.  W poniedziałek, 1 czerwca, przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej patronki naszej archidiecezji. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 7 czerwca na Mszy św. o godz. 1230. Próba dzieci w środę o godz. 1900 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 5 czerwca od godz. 1700 do 1745.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.
  • Ostanie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 1830;

5. Z początkiem czerwca rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe. Nabożeństwo w dzień powszedni będzie po  Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu Litanii do Serca Pana Jezusa. w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Ze względu na panujący jeszcze stan epidemiczny proszę o potwierdzenie możliwości odwiedzenia chorych w domu. W pierwszą sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

7. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Dorocznie jest to Dzień Dziękczynienia. Zmiana tajemnic Żywego Różańca tego dnia po Mszy św. o godz. 930.

8. 11 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1100. Planuje się, że Msza święta o godz. 1100 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Podczas procesji należy uwzględnić  rekomendacje Ministerstwa Zdrowia, GIS-u i Episkopatu Polski.

9. Zbiórka ministrantów w sobotę 6 czerwca o godz. 1100 w kościele. Obecność obowiązkowa.

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

11. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „L’Osservatore Romano”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy a nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei.

Proboszcz