Ogłoszenia duszpasterskie na 31.05.2015 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kieruje nas na tajemnicę obecności Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. W życie Najświętszej Trójcy, która jest jednością i wzajemną miłością, zostaliśmy włączeni przez chrzest. O tajemnicy Trójcy Świętej przypomina nam znak krzyża, który czynimy kilkakrotnie w ciągu dnia. Wychwalając Boga obecnego w Trójcy Świętej, prośmy o jedność i coraz większą miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1100 i 1230. Ponadto sprawowane będą Msze św. o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w ramach „białego tygodnia” zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 1800 wraz z nabożeństwem.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku, dzisiaj o godz. 1830;
 • Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana będzie przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny nie ma nabożeństwa czerwcowego.
 1. 4 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1200. Msza święta o godz. 1200 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe sprawowane będzie o godz. 1130. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – rodziny ministrantów i rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – Matki w Modlitwie i rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
 1. W tradycji polskiej do czwartku 4 czerwca obchodzić będziemy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywać się będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w liturgii oktawy, który jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 1700 do 1745. Odwiedzin chorych z posługa sakramentalną w domach nie będzie. Będą one w następny piątek 12 czerwca od godz. 900. Zapraszamy na Msze św. w pierwszy czwartek tak jak w Boże Ciało, a w piątek i sobotę o godz. 1800.
 1. Za tydzień, w niedzielę 07 czerwca Msze św. sprawowane będą o godz. 800, 930, 1100 i 1230. Nie będzie Mszy św. wieczornej o 1900. Nabożeństwo czerwcowe będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1230. Zmiany związane są z potrzebą przygotowania i zabezpieczenia kościoła do rozpoczynającej się w poniedziałek przebudowy prezbiterium.
 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii proszę o wpłacenie II raty w kwocie 300 euro.
 1. Ktoś, kto prosi o odprawienie Eucharystii w godziwej intencji, włącza dzięki Bożej łasce konkretne osoby czy wydarzenia w dzieło zbawcze Chrystusa.Intencja mszalna – jest zatem niepowtarzalną dla nas wierzących – łaską, podarowaną nam przez Boga. Korzystajmy z tej łaski działającej w przestrzeni Kościoła, przez nas tworzonego i zbudowanego na fundamencie Chrystusa, który „czyni wszystko nowym”. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po Mszy świętej lub w biurze parafialnym w środę, od godz. 1900 do 20
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz