Ogłoszenia duszpasterskie na 31.03.2019 r. – 4 niedziela Wielkiego Postu

Nasz Bóg jest dobry. Posłał swojego Syna, żeby pojednać ludzkość ze sobą. Stajemy przed Nim jako grzesznicy, którzy nie raz upadli i zbłądzili. Bóg, nasz najlepszy Ojciec, nie odrzuci tego, kto z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, o czym usłyszymy dzisiaj w przypowieści. Pojednanie z Bogiem to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się świąt Wielkanocnych.

1. Dzisiaj, w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną niedzielą Laetare (łac.„cieszcie się”), ramach kanonicznej wizytacji parafii, gościmy abp. Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego. Ksiądz Arcybiskup obecny będzie na Mszy św.  godz. 930, 1100 i 1230. Na Mszy św. godz. 1100 udzielony zostanie młodzieży sakrament bierzmowania. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństwa są według stałego porządku.

2. W niedzielę 7 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Sławomir Brzozecki, dominikanin pracujący w Wilnie. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Więcej informacji na temat osoby ojca rekolekcjonisty znajdziemy w bieżącym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830. 
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Spowiedź święta w piątek od godz. 1700.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej  w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 1830;
 • I rok przygotowania do bierzmowania w środę, 3 kwietnia o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 4 kwietnia po Mszy św.;
 • Matki w Modlitwie w piątek 5 kwietnia po nabożeństwie Drogi Krzyżowej;
 • koło plastyczne w sobotę 6 kwietnia, o godz. 1100;
 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

6. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 8 do 11 kwietnia po naukach rekolekcyjnych, tj. około godz. 2000 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

7. Za tydzień Parafialny Caritas rozpocznie akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Od niedzieli, 7 kwietnia wystawiony zostanie też kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Dziękuję za wszelkie wsparcie.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz