Ogłoszenia duszpasterskie na 31.01.2021 r. – 4 niedziela zwykła

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie.

1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W dzień powszedni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz. 1800 Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca zbierana tego dnia podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. Dziękuję za wsparcie.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

4. W piątek 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 1800 z błogosławieństwem chleba.

5. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca będzie można skorzystać od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Zachęcam do udziału we Mszy św. w czwartek, piątek i sobotę o godz. 1800.

7. Spotkania formacyjne:

  • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 1 lutego o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • III rok przygotowania do bierzmowania w środę 3 lutego o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 4 lutego po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 5 lutego po Mszy św. w kościele;
  • zbiórka ministrantów w sobotę 6 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 7 lutego po Mszy św. o godz. 930  w kościele.

8. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius” działającą przy parafii. Emeryci i renciści, którzy nie rozliczają się samodzielnie, mogą to zrobić poprzez formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (wyłożony na stoliku z gazetami). Wystarczy wypełnić i kolejnej niedzieli przynieść do kościoła. Reszta formalności jest po stronie parafii. Innych parafian prosimy o uwzględnienie „Fundacji Wspierania Inicjatywy Ad melius” w swoim zeznaniu podatkowym. Wystarczy tylko w swoim zeznaniu wpisać numer KRS 0000 480 577. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Szczególnie w obecnym pandemicznym czasie skorzystajmy z tej możliwości. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, a przeznaczone na cele wspólnoty parafialnej, ogrzewanie i utrzymanie świątyni, a także na potrzeby Kościoła powszechnego. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem wszelką hojność Waszego serca.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

fundacja KRS