Ogłoszenia duszpasterskie na 29.11.2020 r. – I niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka 'tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

1.  Dzisiaj podczas Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabyć w kościele przed lub po Mszy św. przez okres Adwentu. Zapraszamy również na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, jednakże w tym roku ze względu na pandemie nie będzie śniadanie dla dzieci w domu parafialnym po Mszy św.. We wtorki i czwartki przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 1800.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • wypominki, podczas których będziemy się modlić „Koronką do Miłosierdzia Bożego” o dar nieba dla zmarłych dzisiaj o godzinie 1830 i w poniedziałek po Mszy św. wieczornej;
  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

3.  Spotkania formacyjne:

  • III rok przygotowania do bierzmowania w środę, 2 grudnia o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • W niedzielę, 6 grudnia po Mszy św. o godz. 930 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 630. W piątek i w sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 900.

5. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2020 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

6. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. w zakrystii będzie można nabyć świece wigilijne, kartki świąteczne i kalendarze Adwentowe. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

7.  Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także drogą telefoniczną lub mailową.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Adamiec i Ryszarda Wąsowskiego. Niech spoczywają w pokoju.

9. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz