Ogłoszenia duszpasterskie na 30.11.2014 r. – I niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. W Ewangelii Pan Jezus mówi do nas: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. I nie chodzi tu o to, czy zdążymy w ciągu Adwentu kupić prezenty i ustroić choinkę. Warto wsłuchać się w dzisiejsze czytania, przez które otrzymujemy zapewnienie, że Bóg powołał nas do wspólnoty z Jezusem i będzie nas umacniał w czasie oczekiwania na Jego przyjście. Pozwólmy Bogu – zwłaszcza w tym szczególnym czasie Adwentu – odnawiać nas i przygotować na spotkanie z nadchodzącym Jezusem.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Chrystusem, Zbawicielem Świata. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W Adwencie ze względu, że we wtorek i czwartek są roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni tygodnia są bez zmian.

 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Ostatnie „wypominki” dzisiaj o godz. 18.30;

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Odwiedzin chory w domach z posługą sakramentalną tego dnia nie będzie. Będą w późniejszym czasie przed świętami.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 1 grudnia, godz. 18.00;

• III rok przygotowania do bierzmowania, środa 03 grudnia, godz. 18.30;

• Matki w Modlitwie, piątek 05 grudnia, godz. 19.00;

• schola muzyczna, piątek 05 grudnia, po Mszy św. w kościele;

• koło plastyczne, sobota 06 grudnia, godz. 11.00;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 07 grudnia, po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Dzieci, które chciałby zagrać w Jasełkach wystawianych w kościele proszę o zgłoszenie się, po Mszy św., do pani katechetki Teresy lub do zakrystii.

 7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 8. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas rozpocznie akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece na stół wigilijny wspieramy najbardziej potrzebujących. Wystawiony będzie także na Mszach świętych kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i na miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, proszków do prania, czy słodyczy dla najuboższych wśród nas.

 9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.

 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Bil. Niech spoczywa w pokoju.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz