Ogłoszenia duszpasterskie na 30.10.2016 r. – 31 niedziela zwykła

Kolejna Msza św. kiedy stajemy przed ołtarzem Pana, aby słuchać Jego słowa, wypraszać łaski, jednoczyć się z Nim w Komunii św. Potrzebna nam jest wewnętrzna determinacja jak u Zacheusza, który nie zważając na przeszkody zewnętrzne i drwiny innych osób, chciał spotkać się z Jezusem. Czasem największą trudnością w osobistej relacji z Bogiem jest nasze zniechęcenie i obojętność. Jezus mówi: „Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”. Dajmy się odnaleźć Bogu.

 1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe – dzisiaj o godz. 1830 i w poniedziałek po Mszy św.
 1. 01 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800, 930 i 1100. O godz. 1230 zapraszamy na poniemiecki cmentarz przy boisku na Osowie do wspólnej modlitwy „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. W środę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msza św. w naszym kościele o godz. 1800.
 1. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.
 1. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • II rok bierzmowania, środa 2 listopada o godz. 1830;
 • zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, sobotę 5 listopada o godz. 1030;
 • koło plastyczne, sobota 5 listopada o godz. 1100;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 6 listopada po Mszy św. o godz. 930 w kościele.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Na Msze św. w czwartek w sposób szczególny zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 1800 Natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz. 1700. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Msze św. wotywną o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 1800.
 1. Zapraszamy chętnych w sobotę 5 listopada o godz. 1100 do pomocy w jesiennych porządkach wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą narzędzia potrzebne do grabienia liści. Dziękuję za wszelką dotychczasową pomoc i pracę na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz