Ogłoszenia duszpasterskie na 30.1.2022 r. – 4 niedziela zwykła

Dzisiejsza Ewangelia przywołuje początek publicznej działalności Jezusa i wspomina o niezrozumieniu Go przez mieszkańców rodzinnego miasta. Niebezpieczeństwo odrzucenia słowa Bożego istnieje także dziś. Wzbudźmy w sobie szczere pragnienie przylgnięcia do Chrystusa. Tylko Jego słowa oświecają nasze drogi i niosą pociechę dla naszego życia.

1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które nie mogły przyjąć księdza w swoim domu, a chciałby otrzymać tegoroczny obrazek kolędowy, będzie taka możliwość po Mszy św. Na placu przy wyjściu z kościoła będą one rozdawane.

2. W poniedziałek wracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. i nabożeństw. W dzień powszedni Msza św. sprawowana jest o godz. 1800, z wyjątkiem wtorku i czwartku, kiedy Msza św. odprawiana jest o godz. 900. Możliwość spowiedzi św w dzień powszedni – pół godziny przed Mszą św. W niedzielę stały porządek Mszy św. 

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

4. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz. 1800 Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca zbierana tego dnia podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. Dziękuję za wsparcie.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 900 podczas której będziemy się modlić m.in. o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 900. Możliwość spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

6. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 1900 do 2000.

7. Spotkania formacyjne:

  • Parafialne Koło Radia Maryja w piątek 4 lutego po Mszy św. w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek 4 lutego po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 5 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 lutego po Mszy św. o godz. 930  w kościele.

8. Jako wspólnota parafialna kontynuujemy projekt objęcia opieką Garderię w Ankiliabao w misji Befasy na Madagaskarze, w której posługę pełnią księża Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Obecnie potrzebne jest wsparcie budowy studni, gdyż w Garderii i wiosce nie ma czystej wody. Koszt wybudowania studni to około 15 tyś zł. Na dzisiaj zebrane mamy 1250 zł, dlatego za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca będzie można datkiem do puszki wesprzeć powyższe dzieło. Jest to kolejna możliwość wsparcia budowy studni dla przedszkola i szkoły w Ankiliabao na Madagaskarze. Księża Oblaci planują wiercenie studni na przełomie maja/czerwca, jak skończy się pora deszczowa na Madagaskarze. Informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

Proboszcz