Ogłoszenia duszpasterskie na 30.09.2018 r. – 26 niedziela zwykła

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego, a także szczęścia tu, na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy św. uzdalnia nas do życia w prawdzie.

 

 

1.  Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa w dzień powszedni po Mszy św. i w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca i Matki w Modlitwie. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku . Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek 1 października o godz. 1830 w kościele;
 • I rok przygotowania do bierzmowania w środę 3 października o godz. 1830 w kościele;
 • Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek 4 października po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie w piątek, 5 października po Mszy św. w domu parafialnym;
 • chór parafialny w piątek, 5 października, o godz. 2000 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne, sobota 6 października o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 7 października, po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

4. Została podjęta próba utworzenia w parafii męskiej Róży Żywego Różańca. Jeśli ktoś z mężczyzn  chciałby przynależeć do róży i modlić się wspólnotowo modlitwą różańcową zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc, a w sobotę wynagradzanie zniewag jakie doświadcza Matka Zbawiciela przez ludzi. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1700 do 1745. W powyższe dni zapraszamy na Msze św. o godz. 1800

6. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć seminarium kwotą wysokości 4100 zł. Obecnie zebrane mamy 550 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Dzisiaj po Mszach św. Przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na wsparcie wyjazdu reprezentacji młodzieży z naszej archidiecezji na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. Dziękuję za złożone ofiary. Za tydzień zbierane będą datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują.

8. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz