Ogłoszenia duszpasterskie na 30.08.2020 r. – 22 niedziela zwykła

Jesteśmy zgromadzeni na Eucharystii, aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

 1. Od poniedziałku, 1 września powracamy do stałego porządku sprawowania Mszy św.  W tygodniu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800, a w niedzielę o 800, 930, 1100, 1230 (dla dzieci) i 1900. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św. Przypominamy, że od czerwca generalnie nie ma już zwolnienia od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i obowiązuje nas trzecie przykazanie z Dekalogu.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 900. Osoby, które przed wakacjami nie przyjmowały księdza na skutek pandemii, a teraz chcieliby, aby ksiądz odwiedzał z posługą sakramentalną, proszę o zgłoszenie tego faktu telefonicznie lub przez rodzinę czy sąsiadów. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele od 1700 do 1745. Pierwszopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Pierwszosobotnia Msza Święta to okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce. W tych dniach zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800.

4. Spotkania formacyjne: 

  • dzieci, które 13 września  przystępują do sakramentu I Komunii świętej mają bezpośrednie przygotowanie według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 3 września po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 4 września po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 5 września o godz. 1100 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 września po Mszy św. o godz. 930.

5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę, 6 września na Mszy św. o godz. 1230.

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

7. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz