Ogłoszenia duszpasterskie na 30.08.2015 r. – 22 niedziela zwykła

Stajemy przed Bogiem podczas tej Eucharystii, przepraszamy Go za nasze winy, wyznajemy wiarę w Niego, wychwalamy Go, śpiewając: „Chwała” i „Święty, święty”. Gdzie jednak są nasze myśli, kiedy wypowiadamy te wszystkie słowa? Czy nasze serca są zwrócone do tego, którego wzywamy? Pan Bóg jest blisko. Prośmy o prostotę i czystość serca.

 1. Z niedzielą 6 września powracamy do stałego porządku Mszy św., które będą sprawowane o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1900. W dzień powszedni Msza św. jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 4 września po Mszy św. w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 września po Mszy św. o godz. 930.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca, na Msze św. o godz. 1800, w sposób szczególny zapraszamy ministrantów i ich rodziny. Po Mszy św. spotkanie ministrantów w domu parafialnym. W pierwszy piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 1800. Od godz. 1700 istnieje możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Jeżeli u kogoś w rodzinie jest osoba chora lub starsza i pragnie, aby ksiądz odwiedzał ją z posługą sakramentalną, można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 1800.
 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę 6 września na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.
 1. Spotkanie osób wyjeżdżających we wrześniu na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii w czwartek 3 września po Mszy św. (około godz. 1830) w kościele.
 1. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2015/2016. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu Montessori działającym przy parafii i wychowujące dzieci w duchu rodzinnych wartości katolickich. W celu jeszcze lepszej realizacji misji wspierania rodzin w przypadku przedszkola i zajęć językowych od 1 września br. honorowana jest Karta Dużej Rodziny. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski
  i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.
 1. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci
  i młodzieży z naszej parafii. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. W tym roku pomocą naszą objętych zostało pięcioro dzieci z naszej parafii i dwadzieścioro dzieci z parafii Szczecin Skolwin i z Mostkowa.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz