Ogłoszenia duszpasterskie na 30.07.2023 r. – 17 niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus chce nas zachęcić do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Dla Niego warto zrezygnować z krępujących więzów i ciasnych ograniczeń. Prośmy więc o łaskę odkrycia wartości królestwa i gotowość do wyrzeczeń, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu.

1. W sierpniu, Msze św. w naszym kościele, sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W tym tygodniu przeżywać będzie pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Msza św. podczas której również będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 1700 do 1745. Tego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya. W sobotę czcimy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Biuro parafianie w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

5. We wtorek przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu na Mszy św. o godz. 900.

6. W środę, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać spełniając warunki: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz