Ogłoszenia duszpasterskie na 30.07.2017 r. – 17 niedziela zwykła

Jezus, mówiąc o królestwie niebieskim, przytacza przykład człowieka, który sprzedał wszystko, co miał, aby kupić rolę, na której znalazł ukryty skarb. Ktoś, kto poznaje Boga i rzeczywiście chce dla Niego żyć, inwestuje wszystko, co ma, aby być jak najbliżej Niego. I nie jest tu mowa o pieniądzach. Każdy z nas otrzymał różne dary, a przede wszystkim zdolność do kochania i czynienia dobra. Możemy już tu na ziemi wprowadzać królestwo niebieskie. Wystarczy odnaleźć ukryty skarb i zaryzykować ukierunkowanie swojego życia na Boga i dobra wieczne. To uczyni nas szczęśliwymi.

 1. W okresie wakacyjnym Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;

 

 1. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

 

 1. We wtorek będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

 

 1. Również we wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 1700 do 1745. W sobotę zapraszamy po Mszy św. na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. Zapraszamy w tych dniach na Msze Święte o godz. 1800.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszach św., przed wejściem do kościoła, będzie można złożyć datek do puszki na KUL i WT US. Dziękuję za udzieloną pomoc finasową.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz