Ogłoszenia duszpasterskie na 30.05.2021 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Nie otrzymaliście ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: »Abba, Ojcze!« – słyszymy dzisiaj w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się na Eucharystii, aby na nowo odkrywać swoje Boże dziecięctwo. 

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930, 1100 i 1900 na które zapraszamy parafian. Dzieci pierwszokomunijne , w ramach „białego tygodnia”, zapraszamy od poniedziałku do środy na Msze św. o godz. 1800

2. Dzisiaj i jutro zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe.W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Parafialne Koło Radia Maryja we wtorek 1 czerwca po Mszy św. w domu parafialnym;;
  • Matki w Modlitwie w piątek 4 czerwca po Mszy św.;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 czerwca po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek niech będzie dniem szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. W pierwszą sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce Matki Bożej. W tych dniach zapraszamy na Msze św.

6. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1100. Msza święta o godz. 1100 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 połączonej z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

7. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 6 czerwca na Mszy św. o godz. 1230. Próba dzieci w środę o godz. 1900 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 4 czerwca od godz. 1700 do 1745.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz