Ogłoszenia duszpasterskie na 30.04.2023 r. – 4 niedziela Wielkanocna

W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy umocnić nasz wybór kroczenia za Chrystusem, ponieważ wierzymy, że tylko w Nim jest nasze ocalenie.

1. Rozpoczynamy maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela i wypraszać Jej wstawiennictwa w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

2. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 900 i 1100. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 7 maja po Mszy św. o godz. 930;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 4 maja bezpośrednio po Mszy św. w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek 5 maja po Mszy św.;
  • Koło plastyczne w sobotę 6 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 1700 do 1745 i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. W sobotę wynagradzać będziemy Najświętszej Maryi Pannie W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

6. W środę, 3 maja biuro parafialne jest zamknięte.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy m.in. majowy terminarz spotkań dla dzieci przygotowujących do uroczystości I Komunii Świętej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz