Ogłoszenia duszpasterskie na 30.04.2017 r. – 3 niedziela wielkanocna

Trwając w wielkanocnej radości, usłyszymy dziś o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami w drodze do Emaus. Również w naszych czasach Jezus jest przy nas obecny i mówi do nas. W śpiewie przed Ewangelią usłyszymy słowa: „Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz”. Słuchanie Słowa Bożego podczas Mszy św., także czytanie Biblii w domu, przybliża nas do Jezusa. Bóg może poruszyć nasze serca. Wsłuchujmy się uważnie w Jego słowo, abyśmy poznali Jezusa i nie przeoczyli momentu, kiedy będzie przechodził blisko nas.

 1. 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. będą sprawowane o godzinie: 900 i 1800. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • nabożeństwo majowe od 1 maja codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830.
  W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane jest już nabożeństwo maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.

 

 1. Biuro parafialne 3 maja będzie nieczynne.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”;
 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedziele 7 maja po Mszy św. o godz. 930.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. W piątek od godz. 900 odwiedziny osób starszych i chorych z Komunią Świętą. Od godz. 1700 do 1745 możliwość spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. Msza św. w pierwszy piątek i sobotę o godz. 1800.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Szczególnie w maju za wstawiennictwem Maryi prośmy Jezusa Zmartwychwstałego o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Są jeszcze dwa miejsca na parafialną pielgrzymkę śladami św. Paweł na Maltę w terminie od 17 do 24 września. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Także organizowana jest z parafii na Głębokim pielgrzymka śladami św. Brata Alberta w terminie od 26.06 do 01.07. Więcej informacji na temat pielgrzymek na plakatach umieszczonych w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

 

 1. Dzisiejszej zgodnie z prośbą KEP zbierane są datki do puszki na pomoc Syrii. Dziękuje za wsparcie finansowe. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca zbierane będą datki do puszki na obiady dla dzieci
  i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia potrzebują

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”
  w którym znajdziemy harmonogram przygotowań dzieci do I Komunii Świętej,

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz