Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022 r.

Pokuta i nawrócenie – to jedne z najczęściej wypowiadanych słów w Wielkim Poście. Odnoszą się do samej istoty chrześcijańskiego życia – wiary, która otwiera na przemieniającą moc Bożej miłości. Niech Eucharystia ukierunkuje nas całkowicie na Boga, abyśmy odrzucali zło i mogli wydać obfite owoce nawrócenia.

1. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia i polecamy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć podczas Mszy Świętej o godz. 1800.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o godz. 1830;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. W środę 16 marca młodzież z naszej parafii (17 osób) otrzymała z rąk ks. bpa Henryka Wejmana sakrament bierzmowania. Dziękuję za dar ołtarza – zielony ornat, który jest przeznaczone do liturgii w naszym kościele.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., w poniedziałek 21 marca o godz. 1900 ;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 26 marca o godz. 1100.

5. Ruszyła akcja „Paczka dla Ukrainy”. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców wojennych. Paczkę należy przygotować według konkretnych wytycznych. Kupujemy wyłącznie produkty wskazane na liście i umieszczamy je w kartonowym pudle. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Nie zaklejamy zamknięcia kartonu (górę). Szacowany koszt paczki to 250 zł. Wstępnie paczkę będzie można złożyć w sobotę 26 marca i 2 kwietnia w domu parafialnym między godz. 1400 – 1500. Czas trwania projektu jest kwestią otwartą, gdyż uzależnione jest to od potrzeb, które wciąż są zmienne. Ulotki z wytycznymi i listą produktów dostępne są po Mszy św. w zakrystii. Zachęcamy do podjęcia powyższego dzieła miłosierdzia.

6. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas rozpocznie akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne wspieramy najbardziej potrzebujących. Dziękuję za wsparcie.

7. Za tydzień alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie w ramach „niedzieli powołaniowej” odwiedzą naszą wspólnotę parafialną, aby wspólnie modlić się o powołania kapłańskie dla naszej archidiecezji. Po Mszach św., oprócz naszego corocznego wsparcia,  alumni będą dodatkowo zbierać ofiary na potrzeby seminarium.

8. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści rozliczający PIT za pośrednictwem ZUS mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.

9. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – opracowanie dokumentacji konserwatorskiej i ekspertyz niezbędnych do podjęcia remontu muru przykościelnego, zebrane zostało 2000 zł. Dzisiaj po Mszach św., przed wejściem do kościoła, będą zbierane datki do puszki na Dzieło Pomocy „Ad gentes” dla misji prowadzonych przez Kościół. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencję Mszy św. można zamówić w zakrystii po Mszy św.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. Dostępny jest też numer „Gościa Extra”, poświęcony osobie św. Ojca Pio. Cena egzemplarza 10 zł.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz