Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Wielkanocną – 23.4.2023 r.

W dzisiejszej Ewangelii zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamanego chleba. Prośmy o dar słuchania słów Chrystusa i umiejętność wprowadzania ich w życie.

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. 

2. W poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia zapraszamy na Msze św o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej  dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230

5. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 1230 na koncert pieśni wielkanocnych w wykonaniu naszego organisty i chóru parafialnego oraz zaproszonych gości.

6. Ostatniej niedzieli na potrzeby Caritas zebrane zostało 1450 zł. Dziękuję za złożone datki.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz