Ogłoszenia duszpasterskie na 3.7.2022 r. – 14 niedziela zwykła

Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa, który obdarza swoich uczniów zaufaniem, powierzając im misję głoszenia królestwa Bożego. Posłani do nieprzychylnego środowiska mają zrezygnować z tego wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie żyć, i dołożyć wszelkich starań, by świadczyć o prawdzie Ewangelii. Prośmy o dar przyjęcia Bożego słowa, aby nasze życie przyczyniało się do umacniania pokoju i sprawiedliwości wokół nas.

1. Msze św. w naszym kościele w lipcu i sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Mszy św. Sprawowaną jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele. Tajemnice modlitewne na okres wakacji są następujące: 

  • I RŻR – w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością. (Msza św. 16.08, godz. 900)
  • II RŻR – aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją. (Msza św. 17.08, godz. 1800)
  • III RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (Msza św. 18.08, godz. 900)
  • IV RŻR – O powrót pokoju na Ukrainie, aby Pan pokrzepił serca narodu ukraińskiego w obecnej dramatycznej sytuacji (Msza św. 19.08, godz. 1800)

4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Tego dnia modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz