Ogłoszenia duszpasterskie na 3.12.2023 r. – 1 niedziela Adwentu

Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił – woła prorok Izajasz. Czas Adwentu, który rozpoczynamy, to radosne i pełne tęsknoty oczekiwanie na przyjście Boga. Pan chce usunąć z naszych dróg wszystko to, co przeszkadza w objawieniu się Jego miłości. Niech udział w Eucharystii pomoże nam odrzucić wszystko, co sprzeciwia się sprawiedliwości, i sprawi, byśmy byli zdolni rozpoznać czas Jego przyjścia.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabyć w  zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. przez okres Adwentu. Zapraszamy również na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a po Mszy zapraszamy dzieci na śniadanie do domu parafialnym. We wtorki i czwartki przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 900.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1745.
  • • Różaniec siedmiu boleść Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

3. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej (I grupa) w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 1800 w domu parafialnym. Poświęcenie medalików w niedzielę 10 grudnia na Mszy św. o godz. 1230.
  • Parafialne Koło Radia Maryja w poniedziałek 4 grudnia po Mszy św. w kościele;
  • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania we wtorek, 5 grudnia grupa I o godz. 1830 i grupa II o godz. 1900 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 8 grudnia po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Koło plastyczne w sobotę 9 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 630 podczas której będziemy się modlić m.in. o powołania kapłański i zakonne.

5. W niedzielę, 17 grudnia po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się „Adwentowe spotkanie ze Świętym Mikołajem”. Wyróżnikiem wydarzenia będzie ciekawy scenariusz i bogaty program artystyczny zakończony wizytą świętego Mikołaja i rozdaniem prezentów. Współorganizatorem spotkania ze św. Mikołajem są działająca przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest „Fundacja Enea”. Patronat medialny „Radio Plus Szczecin”

6. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św., przed wejściem do kościoła, będzie można nabyć świece wigilijne, kartki świąteczne i kalendarze Adwentowe dla dzieci. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

7. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2023 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tytuły „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy m.in. intencje modlitewne Żywego Różańca na grudzień 2023 r. Dostępny jest także „Gość Niedzielny. Historia Kościoła” poświęcony historyczności Jezusa Chrystusa. Cena numeru specjalnego 12 zł.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Czuchrytę. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz