Ogłoszenia duszpasterskie na 3.11.2019 r. – 31 niedziela zwykła

Jezus czeka na nas. Jednak na drodze do Pana Boga mogą pojawić się przeszkody, które wydają się czasem nie do przeskoczenia. Zacheusz, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, wykazał się wielką determinacją, żeby zobaczyć Jezusa. Niech pragnienie osobistego spotkania z Jezusem pobudza również nasze serca do działania i poszukiwania możliwości przebywania w Bożej obecności. 

 

1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • wypominki, podczas których będziemy się modlić „Koronką do Miłosierdzia Bożego”, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła;
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym: 

 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek, 4 listopada o godz. 1830;
 • II rok przygotowania do bierzmowania w środę, 6 listopada o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek, 7 listopada po Mszy św.;
 • Chór Parafialny w czwartek, 7 listopada o godz. 1930;
 • Matki w Modlitwie w piątek, 8 listopada po Mszy św.;
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę, 9 listopada o godz. 1100;
 • Koło plastyczne w sobotę, 9 listopada o godz. 1100.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 8 listopada od godz. 900.

5. Dzisiaj po Mszach św. zbierane będą przed kościołem datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które potrzebują powyższego wsparcia. Dziękuję bardzo za pomoc finansowa dla Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Obecnie chcemy się skupić na wymianie i ociepleniu dachu na domu parafialnym. Dziękuję za pomoc.

6. W sobotę 9 listopada o godz. 1100 zapraszamy do pomocy w jesiennych porządkach wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą narzędzia potrzebne do grabienia liści. Jednocześnie dziękuję za wszelką dotychczasową pomoc i pracę na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej.

7.  Zapraszamy na wspólne świętowanie rocznicy niepodległości Polski w niedzielę 10 listopada o godz. 1700 w kościele. W programie przewidziany jest występ chóru parafialnego i wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

8. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

 


Intencje modlitewne Żywego Różańca – listopad 2019 r.

1 RŻR – O dar nieba dla zmarłych członków Żywego Różańca, biskupów i kapłanów z naszej diecezji oraz dla zmarłych z naszych rodzin – I RŻR (10.11.19 r., godz. 19.00)
2 RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (17.11.19 r., godz. 9.30)
3 RŻR – O pogłębione przygotowanie naszych serc do uroczystości beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła (24.11.19 r. , godz. 9.30)
4 RŻR – Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie rożne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania (24.11.19 r., 8.00)