Ogłoszenia duszpasterskie na 3.10.2021 r. – 27 niedziela zwykła

Eucharystia jest pamiątką nowego przymierza ustanowionego przez Chrystusa. On sam przychodzi i chce towarzyszyć naszej pielgrzymce. Dziś zwraca naszą uwagę na relacje małżeńskie i rodzinne. Otwórzmy serca, aby Chrystus mógł nas dotknąć, uzdrowić i przemienić, kierując nasze kroki ku coraz bardziej dojrzałej miłości.

1. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • •Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.:
  • •Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • •Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
  • dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. w poniedziałek 4 października o godz. 1830 w kościele (różaniec święty);
  • I rok przygotowania do bierzmowania w czwartek 7 października  godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 8 października po Mszy św.; 
  • Zbiórka ministrantów w piątek 8 października po Mszy św. w kościele (różaniec i zbiórka)

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 900, a następnie różaniec święty podczas których modlić się będziemy m.in.o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić 21 Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

6. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

7. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę , a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4500 zł. Obecnie zebrane mamy 850 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

8. W następną niedzielę datki składane podczas Mszy św. będą przeznaczone na realizowana obecnie inwestycję parafialną – remont dachu domu parafialnego. Dziękuję za wsparcie finansowe powyższego projektu.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostało wydawanie biuletynu parafialnego „Okno” w którym mi.in. znajdziemy czytania na niedzielę, bieżące ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na najbliższy tydzień. W obecnym numerze mamy też terminy spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii św. i bierzmowania w tym roku szkolnym.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz